Z jakich materiałów wykonuje się litery przestrzenne

Litery przestrzenne, które wykorzystuje się każdego dnia w reklamie, mogą być sporządzone z niezwykle różnorodnych materiałów. W obecnych czasach stanowczo największą popularnością cieszą się przestrzenne litery z płyty PCV albo styroduru.

Litery przestrzenne ze spienionego PCV

Spienione PCV, to nic innego niż lekko elastyczne litery, które wykonane są z polichlorku winylu. Do fabrykacji liter przestrzennych korzysta się z zaawansowanej technologii swobodnego spienienia. Największą pozytywną stroną liter przestrzennych ze spienionego PCV, jest nadzwyczaj niewielka waga, odporność na warunki atmosferyczne jak i łatwa obróbka mechaniczna, dzięki czemu można zaplanować i skonstruować nawet bardzo pogmatwane napisy. Litery przestrzenne ze spienionego PCV mogą być dostępne w wielu rozmaitych kolorach i grubościach.

Przestrzenne litery z styroduru

Styrodur jest materiałem, który zbliżony jest do zwyczajnego styropianu, lecz może pochwalić się zdecydowanie bardziej jednolitą strukturą. Litery przestrzenne z ekstrudowanej pianki polistyrenowej – XPS, są bardzo tanie, z tej przyczyny cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Litery ze styroduru można pomalować zwykłymi farbami akrylowymi. Styrodur wykorzystywany jest nie tylko do produkcji zaawansowanych liter przestrzennych, lecz zarówno do produkcji znaków graficznych, napisów, czy logotypów. Należałoby wspomnieć również i o tym, że materiał ten używany jest również do dociepleń, jako zamiennik dla styropianu. Największą zaletą przestrzennych liter z styroduru, jest ich niewielka waga, przystępna cena jak i duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne.